Міністерство доходів і зборів нагадало терміни електронних перевірок суб'єктів малого та середнього бізнесу

Міністерство доходів і зборів розглянуло питання щодо нормативного визначення поняття "суб'єкти мікро-, малого та середнього бізнесу" та повідомляє.

Документальні невиїзні позапланові електронні перевірки проводяться стосовно платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, - з 1 січня 2014 року; суб'єктів господарювання мікро-, малого та середнього бізнесу - з 1 січня 2015 року; інших платників податків - з 1 січня 2016 року.

ПКУ не встановлено визначення понять мікро-, малого і середнього бізнесу (підприємництва) та критеріїв такого розподілу платників податків.

Суб'єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб'єктів малого підприємництва, у тому числі до суб'єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва.

Отже, вищезазначені норми стосуються суб'єктів господарювання мікро-, малого, середнього підприємництва (Лист Міндоходів від 29.05.2014 р. №10244/5/99-99-22-02-05-16).