Корисна інформація

Допускається можливість виплати відпускних в інші строки, ніж визначені законодавством, але за умови наявності окремої угоди між працівником і роботодавцем, - Держпраці

ДФС нагадує, що чинне законодавство не містить обмежень щодо продажу товарів платниками єдиного податку II групи юридичним особам, зокрема благодійним фондам

З 1 січня 2015 року уже не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до органів державної фіскальної служби копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.
Водночас платник ПДВ зобов'язаний вести реєстр виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки, податкова накладна при постачанні послуг нерезидентом).

Міністерство доходів і зборів розглянуло питання щодо нормативного визначення поняття "суб'єкти мікро-, малого та середнього бізнесу" та повідомляє.

Перелік окремих послуг, які надаються місцевими ЦНАП, встановлено розпорядженням Кабміну від

Головне управління Міндоходів нагадує, що сума податкових зобов’язань сплачується платником рентної плати за місцем його податкової реєстрації авансовими платежами щодекади (15, 25 числа поточного місяця, 5 числа наступного місяця) виходячи з:

З 1 листопада поточного року до числа алкогольних будуть зараховані напої зі вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць і більше, які зазначені в товарних позиціях  2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД. Про це повідомили в Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області.

ДФС зазначила: якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.

Законом України №1657-VII в Митному кодексі визначено конкретні коди УКТ ЗЕД оборонної продукції, яка звільняється від мит. Про це йдеться в пункті 20 частини першої статті 282 Митного кодексу України. При цьому змінами не передбачено особливого періоду, протягом якого вони діятимуть. Отже, зазначена продукція буде ввозитися без мит на постійній основі.